امروز: جمعه 23 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت بازیافت و بتن

پاورپوینت بازیافت و بتن دسته: پاورپوینت
بازدید: 9 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 4184 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

دانلود پاورپوینت بازیافت و بتن بررسی بازیافت و بتن پاورپوینت جامع و کامل بازیافت و بتن کاملترین پاورپوینت بازیافت و بتن پکیج پاورپوینت بازیافت و بتن مقاله بازیافت و بتن تحقیق بازیافت و بتن

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 21 صفحه

بازیافت و بتن مقدمه در دنیای صنعتی امروز، مسئله تولید و انباشت انواع زباله‏های خانگی و صنعتی ابعاد تازه‏ای بخود گرفته و میرود تا بصورت معضلی مهم درآید. هزینه بالای نگهداری زباله‏ها دست‏اندركاران را واداشته كه بفكر استفاده مجدد از آنها در زمینه‏های مختلف بیفتند. در این راستا، دو محور اساسی مطرح شده:
استفاده از زباله‏ها بصورت سوخت برای تولید انرژی و استفاده از آنها بعنوان مواد اولیه برای بهبود بخشیدن خواص محصول تولید شده یا كاهش قیمت آن.
در صنعت سیمان و بتن این دو محور می توانند كاربردهای وسیعی داشته باشند. بازیافت و بتن
در تهیه سیمان، از آنجا كه مرحله عملیات حرارتی نیازمند مقادیر فراوانی انرژی حرارتی میباشد، استفاده از ضایعات صنایع دیگر بعنوان سوخت بسیار مطرح است.
در این راستا، این ضایعات به سه صورت سوختهای مایع، جامد و گاز قابل استفاده می باشند. ضایعات شیمیائی، روغنهای مصرف شده، كاغذهای باطله، تایرهای مستعمل مثالهائی از این سه دسته هستند كه با توجه به قیمت و دردسترس بودنشان مورد استفاده قرار میگیرند. علاوه بر صرفه اقتصادی، استفاده از این ضایعات میتواند نقش مهمی در كاهش انتشار انواع آلاینده‏های بحرانی از قبیل اكسیدهای نیتروژن و گوگرد ایفا كند. قبل از استفاده از ضایعات در صنعت سیمان و یا در هر صنعت دیگر، یكسری آزمایشات و تحقیقات بایستی صورت پذیرد كه در آن مسائلی از قبیل تركیب شیمیائی ضایعات و مجاز بودن استفاده از آنها، نحوه استفاده از ضایعات، تجهیزات مورد نیاز و جنبه‏های اقتصادی و زیست محیطی دیگر كاملاً مشخص گردد. امروزه حساسیت زیادی بر مسائل زیست محیطی وجود دارد و باید از ضایعاتی استفاده كرد كه كمترین آلودگی را داشته باشد.
در این راستا استفاده از ضایعات بیمارستانی و رادیو اكتیو، حشره‏كشهای سمی و مواد سرطان زا ممنوع میباشد.
منابع سوختی متداول در صنعت سیمان كه كارخانه‏های مختلف با توجه به امكانات خود از آنها استفاده میكنند، عبارتند از زغال سنگ، نفت، و گاز.
ضایعات مورد استفاده را میتوان در سه گروه مایع، جامد و گاز دسته ‏بندی نمود. جدول زیر عمده‏ترین موارد هر گروه را نشان میدهد: مزایای استفاده از مواد بازیافت شده بعنوان سوخت شامل كاهش انتشار گاز CO2 ، كاهش هزینه تولید، حفظ منابع سوختی فسیلی موجود، استفاده بهینه و جهت یافته از مواد اولیه، افزایش كارآئی گرمائی فرآیند تولید و افزایش توازن زیست محیطی می باشد.
از طرف دیگر، استفاده از این ضایعات در اكثر موارد نه تنها تغییری در كیفیت سیمان تولیدی ندارد بلكه در مواردی میتواند عناصری مانند آهن، كه از عناصر مفید ساختار سیمان است را به ساختار محصول بیافزاید.
انتخاب هر یك از این ضایعات بستگی زیادی به قیمت و همچنین در دسترس بودن آن دارد. البته عواملی از قبیل مقدار انرژی تولید شده، مقدار خاكستر ، درجه رطوبت و مواد فرار آلی آن نیز دارای اهمیت هستند.
به جهت استفاده از این ضایعات، باید تجهیزاتی ویژه در كارخانه، از قبیل خشك كن، جدا كننده و خرد كننده در نظر گرفته شود. بتن یكی از تركیبات مهمی است كه كاربرد بسیار زیادی در زندگی روزمره ما دارد. از منازل مسكونی گرفته تا ساختمانهای اداری و بزرگراهها، بتن در همه جا نقشی اساسی در ساخت و سازهای شهری دارد.
بتن تركیبی سیمان، آب و انواع اگریگیت ها بوده و میتواند جایگاه بسیار مهمی در استفاده از ضایعات صنایع دیگر داشته باشد. بطور كلی ضایعات مورد استفاده در تهیه بتن را، بسته به كاربرد آن، میتوان در دو دسته قرار داد.
- دسته اول ضایعات صنایع دیگر است كه شامل سیلیكا فیوم، سرباره كوره بلند ، خاكستر آتش فشانی، خرده شیشه، خرده لاستیك، پلاستیكها، ضایعات سرامیكی و خاك اره می گردد.
- دسته دوم ضایعات بتن است كه شامل بتن های مستعملی است كه در حین خراب كردن ساختمان ها یا پیاده‏روها بدست می آید.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت بازیافت و بتن , بررسی بازیافت و بتن , پاورپوینت جامع و کامل بازیافت و بتن , کاملترین پاورپوینت بازیافت و بتن , پکیج پاورپوینت بازیافت و بتن , مقاله بازیافت و بتن , تحقیق بازیافت و بتن

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر